Urząd Gminy Borzytuchom

Spółdzielnia Energetyczna w Gminie Borzytuchom !!!

Z radością informujemy o utworzeniu Spółdzielni Energetycznej w Gminie Borzytuchom!

To ważny krok w kierunku budowania nowoczesnej, bardziej niezależnej i przyjaznej środowisku gospodarki energetycznej na terenie naszej gminy. Z powstaniem spółdzielni wiążemy duże nadzieje - zarówno w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego, jak i możliwości ograniczenia kosztów energii w przyszłości.

Spółdzielnia Energetyczna daje szansę na efektywniejsze wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz lepsze bilansowanie produkcji i zużycia energii. W dłuższej perspektywie inicjatywa ta może przynieść korzyści mieszkańcom, jednostkom gminnym oraz lokalnym firmom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i odpowiedzialnym za utworzenie oraz rejestrację spółdzielni energetycznej, a także firmie FOTON - w szczególności Pani Aleksandrze Szewczyk - za przygotowanie analiz energetycznych dotyczących bilansowania spółdzielni. Tak duże zaangażowanie wielu osób miało kluczowe znaczenie dla realizacji tego przedsięwzięcia.

Zespół opracowujący koncepcję transformacji energetycznej:

  1. Jarosław Garbicz
  2. Agnieszka Ciszewska
  3. Dariusz Narloch
  4. Radosław Czapla
  5. Piotr Jan Pepliński
  6. Krzysztof Januszewski
  7. Aleksandra Małgorzata Manikowska
  8. Marcin Hawryszczuk
  9. Justyna Reglińska
  10. Katarzyna Ginter

Członkowie „Spółdzielni Energetycznej w Gminie Borzytuchom:

  •           Gmina Borzytuchom
  •           GBiOK w Borzytuchomiu
  •          OSP Krosnowo

Władze Spółdzielni Energetycznej

Prezesem Spółdzielni został Pan Krzysztof Januszewski.
Powołano również pełnomocnika Zarządu w osobie Pani Aleksandry Małgorzaty Manikowskiej.

Jednogłośnie powołano także Radę Nadzorczą w składzie:

  • Marcin Hawryszczuk - członek
  • Justyna Reglińska - członek
  • Katarzyna Ginter - członek

Celem utworzenia i przystąpienia Gminy Borzytuchom do Spółdzielni Energetycznej jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego jednostek organizacyjnych gminy, optymalizacja kosztów zużycia energii elektrycznej, rozwój lokalnych odnawialnych źródeł energii oraz wspieranie transformacji energetycznej w regionie.

To kolejny ważny krok w stronę nowoczesnej, odpowiedzialnej, zrównoważonej a ostatecznie niezależnej energetycznie gminy Borzytuchom.

O kolejnych etapach działań oraz rozwoju Spółdzielni Energetycznej w Gminie Borzytuchom będziemy informować na bieżąco.

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy wraz z całym zespołem

Galeria zdjęć

Spółdzielnia Energetyczna w Gminie Borzytuchom 2 Spółdzielnia Energetyczna w Gminie Borzytuchom 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności