Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 28 lutego 2024
Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
pochmurno
3°C

Dożynki Gminy Borzytuchom

W dniu 13 września 2020r. w Gminie Borzytuchom odbędą się dożynki. Rok bieżący jest rokiem trudnym, któremu obowiązują różne obostrzenia z powodu koronawirusa i dlatego obchody ograniczą się do mszy dożynkowej o godzinie 11:30.

Ważne jest, aby profilaktyka i rygorystyczne przestrzeganie zasad dystansu społecznego, unikanie zbiorowisk maksymalnie ograniczyło postęp choroby.

Szanowni Rolnicy. Kończy się rok uprawowy żniwami i następuje kolejny nadchodzącymi zasiewami. Praca rolnika ukierunkowana jest na produkcję żywności, która zaspokaja potrzeby żywieniowe w naszym kraju. Trud rolniczy, który corocznie jest oddawany pracy przy roli z najwyższą starannością pozwala na osiąganie dobrych zbiorów. W roku bieżącym, zbiory na terenie naszej Gminy były dobre, a w niektórych przypadkach rekordowe a aura pogodowa pozwoliła na szybkie i sprawne zebranie plonów.

Praca rolnika jest coraz bardziej zmechanizowana, właściwie maszyny przejmują większość prac, które dawniej były wykonywane ręcznie a to zobowiązuje do stałych zmian technologicznych, zakupu nowych sprzętów a także wprowadzania nowych systemów uprawy. Ta modernizacja jest kosztowna ale przynosi efekt. Na najlepszych polach w naszej Gminie, uzyskano aż 80 kwintali z 1 ha. Wynik ten jest porównywalny z Żuławami. Potwierdza to, iż należy iść z duchem czasu, ustawicznie spoglądać przez siebie, wprowadzać nowe technologie i być konkurencyjny.

Praca na roli to odwieczne związanie człowieka z ziemią, ma wielowiekową tradycję, gdyż rola jest matką dobrobytu człowieka. Kaszubski poeta powiada, że „każdy człowiek ma 3 matki – Matkę Boską, Matkę rodzoną i Matkę Ziemię”, i tym matkom należy służyć.

Szanowni Rolnicy. W dniu dożynek obchodzonych w naszej Gminie, chcę Wam życzyć wszystkiego dobrego, szczęścia, wytrwałości, zdrowia, dobrych pomysłów związanych z uprawą ziemi i zwiększaniem dochodowości gospodarstwa a także radości i zadowolenia z tego czym się zajmujecie.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.